انواع سبک های لوستر و کاربردهای آن

انواع سبک های لوستر و کاربردهای آن

سبک های لوستر مناسب برای فضای خود را انتخاب کنید.

انواع سبک های لوستر برخلاف تصور عموم، یک اختراع مدرن نیستند. آنها دهه ها به عنوان نمادی از ظرافت کار کرده اند. تنها تفاوت لوسترهای مدرن و معمولی در طراحی آن است. از لوسترهای بافت دار گرفته تا لوسترهای امروزی، انواع مختلفی از لوستر در بازار وجود دارد که در این پست به آنها پرداخته می شود.

لوستر چیست؟

در اصل، لوستر یک وسیله نوری است که از سقف آویزان می شود. در حالی که بیشتر در اتاق غذاخوری از لوسترها استفاده می شود، می توان از لوسترها برای ایجاد ظاهری جذاب در هر اتاقی مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب و پاسیو استفاده کرد. لوسترها دارای لامپ های متعدد هستند، اغلب در چند طبقه، و برای روشنایی محیط استفاده می شوند.

سبک مشابه نور، چراغ آویز، ممکن است با یک لوستر اشتباه گرفته شود. یک آویز به طور کلی شامل تنها یک منبع سایه/نور است که از یک سیم/سیستم تعلیق آویزان می شود، در حالی که یک لوستر دارای چندین منبع نور است که اغلب توسط یک قاب منشعب به هم متصل می شوند.

انواع سبک های لوستر 

انواع سبک های لوستر

انواع سبک های لوستر 

در زیر تعدادی از بهترین و پرکاربردترین انواع لوستر موجود در بازار آورده شده است.

1. لوستر شمعی

اینها از قدیمی ترین انواع لوسترهای شمعی موجود در بازار هستند. آنها معمولاً حدود پنج پایه دارند. از پایه ها برای نگه داشتن شمع ها استفاده می شود. هر کدام یک شمع متفاوت در دست دارند.

توجه داشته باشید که بر خلاف سبک های معمولی لوستر، این نوع معمولا کوچکتر است. بنابراین فضای زیادی را اشغال نمی کند. یک لوستر شمعی برای نور اتاق غذاخوری ایده آل است. این نوع از سبک های لوستر به ایجاد ظاهری ساده و در عین حال زیبا کمک می کند. اشکال اصلی آنها این است که می توانند به دلیل موم ناشی از شمع ها نامرتب باشند. با این حال، یافتن چنین لوسترهایی در بازار می تواند بسیار مشکل باشد.

2. لوستر کریستالی

این سبک های لوستر بر اساس موادی که از آنها ساخته شده اند نامگذاری شده اند. این لوسترها برای ایجاد ظاهری با ظرافت خالص طراحی شده اند. بنابراین، آنها به خوبی در اتاق های غذاخوری و نشیمن کاربرد دارند. آنها همچنین می توانند در اتاق های کوچک و بزرگ و همچنین راه پله های مارپیچ استفاده شوند. با این حال، آنها برای اتاق خواب مناسب نیسند زیرا کاملاً لوکس هستند.

اشکال معمول لوسترهای کریستالی عبارتند از:

آ. لوسترهای کریستالی قطره باران

لوسترهای کریستالی قطره باران

لوسترهای کریستالی قطره باران محبوب ترین نوع لوستر کریستالی هستند. کریستال ها به گونه ای چیده شده اند که شبیه باران های در حال سقوط هستند. آنها همچنین هنگام جابجایی صدای زیبایی تولید می کنند.

ب لوسترهای کریستالی پله ای

لوسترهای کریستالی پله ای

یکی دیگر از انواع سبک های لوستر کریستالی، لوستر پله ای است. اینها طوری چیده شده اند که به صورت مارپیچی به سمت پایین امتداد می یابند، مانند یک راه پله پیچ در پیچ.

3. لوسترهای شیشه ای

این نوع لوسترها از شیشه ساخته شده اند و همچنین دارای طیف گسترده ای از طرح ها هستند. بسیار جذاب هستند و یک حس لوکس ایجاد می کنند. اشکال مختلف لوستر شیشه ای را می توان در اتاق ها و کاربردهای مختلف استفاده کرد.

4. لوسترهای سبک مدرن

آنها دارای اشکال هندسی هستند که عصر دیجیتال را تکمیل می کنند. همچنین در اشکال و طرح های مختلف وجود دارند.

5. لوسترهای تیفانی

لوستر سقفی تیفانی

از بین سبک های لوستر این سبک جدیدتر، مدرن تر و محبوب تر هستند. به دلیل ظاهر رنگی و دست ساز بودن ارزش قیمتی بالایی دارند. اما نکته جالبش اینجاست که می توانید طرح دلخواه و طیف رنگی مورد نظر خود را سفارش دهید.

 در هنگام قرار دادن لوستر در خانه باید به سه چیز توجه کنید: موقعیت، ارتفاع نصب و سطح روشنایی.

طراحی و سبک های لوستر

یکی از هیجان‌انگیزترین جنبه‌های حضور در بازار لوستر، کشف سبکی است که برای خانه خود می‌پسندید. برای تطابق با طراحی خانه خود، انواع طراحی لوستر زیر را در نظر بگیرید و اینکه کدام یک می تواند به بهترین وجه برای خانه شما مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button