با این 5 روش دکوراسیون اتاق نشیمن خود را متحول کنید

با این 5 روش دکوراسیون اتاق نشیمن خود را متحول کنید

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن 

زمانی در زندگی همه افراد فرا می رسد که دیگر از دکوراسیون اتاق نشیمن و نحوه چیدمان خانه خود راضی نیستند. چه به این دلیل که سلیقه و سبک کلی آنها با افزایش سن تغییر می کند یا به این دلیل که می خواهند محیط اطرافشان با شرایط فعلی مطابقت داشته باشد. اولویت ها. بنابراین، ما هرازگاهی تصمیم به تغییر دکوراسیون می‌ گیریم.

و این دکوراسیون اتاق نشیمن است که در ردیف اول تغییر ظاهر می شود، زیرا در آنجاست که اکثر مردم بیشتر وقت خود را در آنجا می گذرانند. خوشبختانه، تغییر کامل اتاق نشیمن نیازی به هزینه گزافی ندارد. در عوض، دستیابی به نتایج خارق‌العاده با چند نکته دکوراسیون ساده آسان است.

در دکوراسیون روی جزئیات تمرکز کنید

یکی از ساده ترین و مسلماً مقرون به صرفه ترین راه ها برای شیک کردن دکوراسیون اتاق نشیمن، حذف جزئیات قدیمی و اضافه کردن موارد جدید است.

به عنوان مثال، اگر به فکر تعویض کل مبلمان خود هستید، چرا در عوض یک روکش جدید برایشان نگیرید؟

پس بهتر است به سایر جزئیات اطراف اتاق نشیمن خود نگاهی بیندازید، مانند لوستر ها، کوسن ها، و حتیپرده ها، تا ببینید آیا جایی برای بهبود وجود دارد یا خیر.

فراموش نکنید که چند قطعه هنری یا تزئینات دیگر اضافه کنید که چشم را به خود جلب کند و اتاق نشیمن شما را به فضایی جذاب تبدیل کند.

در حالت ایده‌آل، همه این عناصر با آنچه قبلاً به‌روزرسانی کرده‌اید مطابقت داشته باشند تا کل فضا را به هم گره بزنید.

فضا را دنج تر جلوه دهید

به طور معمول، اتاق نشیمن یک فضای دنج است. بنابراین، مهم است که وسایلی را در آن داشته باشید که این احساس را در شما ایجاد می‌کنند، که ممکن است شامل مواردی مانند اضافه کردن بالش و شال مبل باشد. افزودن چند گیاه سبز نیز باعث دمیدن زندگی و گرمای بیشتری در آن می شود.

علاوه بر این، توصیه می‌شود اگر پرده‌های اتاق نشیمن کهنه شده اند یا اگر دیگر برایتان جذاب نیست، آن‌ها را جایگزین کنید. به همین ترتیب، اگر مبلمان نشیمنگاه شما دیگر راحتی و پشتیبانی لازم را برای شما فراهم نمی کند، باید آن را تعویض یا دوباره روکش کنید.

چیدمان بهینه وسایل

جایی که همه چیز را در اتاق نشیمن خود قرار می دهید مهم است. به عنوان مثال، وجود یک نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق نشیمن از نظر بصری خوشایند است که می توانید با چیدمان تمام مبلمان صندلی خود به گونه ای که رو به یک نقطه خاص مانند تلویزیون یا شومینه باشد، آن را ایجاد کنید. و صحبت از مبلمان نشیمن، قرار دادن آن به شکل L باعث می‌شود که مکالمه خوشایندتر شود.

علاوه بر این، می‌توانید با اضافه کردن یک فرش کوچک، یک صندلی راحتی و یک آباژور ایستاده، یک گوشه مطالعه کوچک در کنار قفسه کتاب‌های خود معرفی کنید. علاوه بر این، سازماندهی مبلمان اتاق نشیمن به طور کلی برای ایجاد مسیرهای متعدد، تردد افراد را آسان تر می کند.

بازی با نورپردازی

انجام کاری متفاوت با نورپردازی می تواند تأثیر زیادی بر ظاهر و احساس دکوراسیون اتاق نشیمن شما داشته باشد. در واقع، شما می توانید به سادگی با تنظیم مجدد منابع نور فعلی خود، حال و هوای کاملا جدیدی ایجاد کنید. در حالت ایده آل، شما باید سه مورد اصلی را در فضای خود معرفی کنید: نورپردازی وظیفه، نورپردازی بالای سر و نورپردازی تاکیدی.

چند روش برای نورپردازی خانه

هنگامی که اینها را اضافه کردید، نحوه و زمان استفاده از آنها را برای حداکثر تأثیر در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر به سادگی در اتاق نشیمن خود وقت خود را صرف استراحت می کنید، واقعاً نیازی به روشن کردن همه این منابع نور ندارید. در عوض، می‌توانید با خاموش کردن چراغ‌های سقفی فضای راحت‌تری ایجاد کنید. از سوی دیگر، اگر میزبان یک مهمانی شام هستید، هر سه برای ایجاد یک فضای گرم و دلپذیر ضروری هستند.

چالش های کوچکی را برای خود تنظیم کنید

اصلاح یک اتاق به خودی خود یک فرآیند هیجان انگیز است، اما می توانید با تعیین چالش های سرگرم کننده برای خود، آن را حتی بیشتر کنید.

برای شروع، سعی کنید تمام مواردی را که در حال حاضر در اتاق خود دارید و از آنها راضی هستید و قصد نگهداری از آنها را دارید شناسایی کنید و همه آنها را کنار بگذارید.

در مرحله بعد، مشخص کنید که دیگر به کدام یک از آنها علاقه ندارید، اما به جای دور انداختن آنها، ببینید آیا راهی برای استفاده مجدد از آنها وجود دارد.

بازسازی و رنگ آمیزی مجدد همیشه لذت بخش است، بنابراین مطمئن شوید که آن گزینه ها را فراموش نکنید.

همانطور که می بینید، تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن شما نباید پیچیده یا گران باشد. با پیروی از این مراحل آسان، می‌توانید بدون تلاش بیش از حد و بدون هدر دادن، جان تازه‌ای به فضای مهم خانه خود ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button