5 نوع چراغ رومیزی که در خانه خود نیاز دارید

5 نوع چراغ رومیزی که در خانه خود نیاز دارید

کاربرد انواع آباژورهای رومیزی

چراغ رومیزی بهترین راه برای روشن‌کردن جزئی فضا است. اغلب در طول روز کاربرد چندانی ندارد، اما هنگامی که خورشید شروع به غروب می کند، ضرورت آنها مشخص می شود. البته ما در مورد آباژور های رومیزی صحبت می کنیم. این لامپ برای تامین نور هدفمند در یک منطقه، بدون سیل نور زیاد اتاقی مناسب است.

بله، چراغ‌های رومیزی بهترین راه برای نور بخشیدن به فضا هستند، و امروز ما پنج نوع از این چراغ‌های کاربردی را به اشتراک می‌گذاریم که باید در خانه خود داشته باشید!

حتی اگر مبلمان هنگام طراحی داخلی خانه توجه ما را به خود جلب کند، چراغ های رومیزی را نباید فراموش کرد زیرا بسیار کاربردی هستند.

همچنین برای روشن نگه داشتن دفتر کار خود به این آباژورها نیاز داریم. از لامپ های کوتاه و گرد گرفته تا چراغ های بلند و باریک، هنگام انتخاب آنها برای هر اتاقی از جمله اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق پذیرایی، دفتر کار خانگی و غیره چیزهای زیادی برای انتخاب دارید.

چراغ رومیزی یک ضرورت

آباژورهای رومیزی بسیار آسان برای نصب، جابجایی هستند – بنابراین لازم نیست خود را به یک مورد متعهد کنید! آنها آیتم های تزئینی عالی برای آزمایش در خانه شما هستند. اکثر آنها تنها نیاز به یک پریز دیواری برای برق دارند.

بنابراین، چه نوع چراغ رومیزی برای شما مناسب است؟ در اینجا چند چراغ رومیزی وجود دارد که ما آنها را کاملا ضروری می دانیم!

1. چراغ رومیزی کنار تخت

چراغ رومیزی کنار تخت

این چراغ‌ها که روی یک میز پاتختی قرار می‌گیرند. آباژور پاتختی آخرین چراغی است که هر شب قبل از خواب خاموش می کنیم. که برای هر اتاق خواب یا اتاق مهمان ضروری است.

2. چراغ وظیفه

چراغ های رومیزی مخصوصاً روی میزهای کار خانگی کاربرد دارند. یک چراغ وظیفه نور هدفمند را به میزی که در آن کار را در خانه انجام می دهیم، ارائه می دهد. لامپ های کار اغلب دارای سایه های مخروطی شکل هستند تا نور کافی را روی میز ارائه دهند و از چشمان ما در برابر  نور زیاد محافظت کنند!

3. چراغ های رومیزی دوقلو

چراغ های رومیزی اغلب به صورت جفت توسط طراحان داخلی خریداری می شوند. می‌توانید یک جفت چراغ رومیزی را در اتاق نشیمن روی میزهای عسلی در دو طرف مبل خود قرار دهید یا می‌توانید چراغ‌های رومیزی دوقلو را در دو طرف تخت خود، روی پاتختی ها قرار دهید. گزینه دیگر این است که آنها را در دو طرف میز کنسول قرار دهید. این یک انتخاب کلاسیک تزئینی است که سال هاست محبوب بوده است. لامپ های رومیزی اغلب به همین دلایل به صورت جفت فروخته می شوند!

4. چراغ رومیزی ورودی

بیش از یک چراغ رومیزی در ورودی خانه شما لازم نیست، زیرا به احتمال زیاد از قبل نورپردازی بالای سر شما نصب شده است. یک چراغ رومیزی در ورودی می‌تواند منبع نور اضافی خوبی را ایجاد کند و در عین حال شخصیت دکور شما را به نمایش بگذارد. آن را به میز کنسول خود اضافه کنید تا ظاهر ورودی خود را کامل کنید!

چراغ رومیز کنسول

اگر تنها زندگی می‌کنید، می‌توانید قبل از بیرون رفتن در شب، یک چراغ ورودی را روشن بگذارید تا در هنگام بازگشت نور کافی داشته باشید. اگر نمی خواهید برق زیادی مصرف کنید، اما همچنان می خواهید از آمدن به خانه در یک خانه تاریک اجتناب کنید، این یک ایده عالی است.

5. چراغ مطالعه

اگر گوشه ای برای مطالعه در خانه خود دارید، مطمئناً می خواهید یک چراغ مطالعه رومیزی به همراه صندلی اضافه کنید تا بتوانید به راحتی ساعت ها را در گوشه ای راحت از خانه خود صرف مطالعه کنید. چراغ های رومیزی قابل تنظیم برای این منظور مناسب هستند تا بتوانید آنها را حرکت دهید و آنها را به سمت چیزی که می خوانید نشانه بگیرید.

 

بسته به اندازه اتاق، ممکن است در نهایت انواع مختلفی را انتخاب کنید که هر کدام با یکدیگر هماهنگ هستند.

انواع مختلف لامپ های آباژور
طرح های مختلف آباژور
انواع پایه لامپ

طرح و جنس آباژورهای رومیزی

تیفانی یا شیشه ای

لامپ های تیفانی ظاهری نمادین و قابل تشخیص دارند که در طول سال ها محبوبیت خود را حفظ کرده اند و دارای یک آباژور ساخته شده از شیشه است که اولین بار توسط لویی کامفورت تیفانی طراحی شد.

چراغ رومیزی مربع

یک آباژور مربعی دارای چهار ضلع مستقیم است. آنها معاصرترین یا مدرن ترین شکل های شیدر آباژور به نظر می رسند.

از نظر بصری، سایه های مربعی با لامپ هایی که خود مستطیل یا مربع هستند بهترین کارایی را دارند. آنها در لامپ های منحنی یا گرد ظاهری نامناسب دارند.

 استوانه ای

شیدرهای لامپ استوانه ای بسیار شبیه به شکل درام است. این شکل دارای اضلاع عمودی است و همچنین دارای دهانه های متناسب در بالا و پایین لامپ است.

همانطور که می بینید، مکان های زیادی برای روشنایی اضافی وجود دارد. امیدوارم در این پست از آکاژو برای شما در انتخاب لامپ رومیزی منزلتان مفید بوده باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button