8 ترفند برای طراحی یک اتاق خواب لوکس

8 ترفند برای طراحی یک اتاق خواب لوکس

آیا می خواهید به اتاق خواب خود ظاهری لوکس بدهید؟

 چیزی که در واقع باعث می شود یک اتاق خواب لوکس به نظر بیاید، جزئیات متفکرانه آن است. قبل از سرمایه گذاری برای یک مبل گران قیمت فکر کنید. زیرا صرف هزینه گزاف برای مبلمان لزوماً ظاهر لوکس و زیبا را تضمین نمی کند. این هشت ایده از اتاق خواب های مجلل می تواند به شما کمک کند تا اتاق خواب شما لوکس به نظر برسد و احساس زیبایی و جذابیت بیشتری داشته باشید.

1. رنگ دیوارهای اتاق خواب را جذاب کنید.

رنگ دیوار لوکس

مگر اینکه به دنبال ظاهری فوق‌العاده مینیمالیستی باشید، دیوارهای سفید  خالی در اتاق خواب می‌توانند بیش از آنکه مجلل باشند، ظاهری کسل کننده داشته باشند. یک رنگ خنثی یا کاغذ دیواری را بکار ببرید تا اتاق خواب شما ظاهری گرمتر و طراحی شده داشته باشد.

در این عکس، یک رنگ خاکستری غنی با عناصر کم رنگ‌تر اتاق، از جمله تخت، فرش و پنجره، تضاد شیک دارد. اگر دیوارها سفید بودند، این وسایل تزئینی ساده، یک اتاق خواب لوکس را ایجاد نمی کردند.

2. نورپردازی پر زرق و برق.

آباژور پاتختی پروانه

هر چه قدر هم فضای اتاق خوابتان زیبا و اصولی دیزاین شده باشد، این زیبایی بدون نورپردازی مناسب به چشم نخواهد آمد. چه یک لامپ سقفی، چه آباژورهای رومیزی یا آویز، نورپردازی معمولی فاکتور اتاق خواب لوکس را تقویت می کند. ممکن است یک آباژور ساده انتخاب کنید – یا شاید شیشه یا کریستال. نورهای ملایم یک آباژور تیفانی در اتاق خواب، آرامش را به شما القا می‌کند و خواب راحتی خواهید داشت.

3. یک صندلی شیک اضافه کنید.

صندلی در اتاق خواب

اگر در نزدیکی گوشه پنجره، کنار میز خواب یا جلوی تخت خود فضای بلااستفاده ای دارید، یک صندلی یا میل اضافه کنید. از نقطه نظر عملی، مکانی برای نشستن و مطالعه یا قرار دادن موقت برخی از لباس ها در اختیار شما قرار می دهد. و از منظر زیبایی شناسی، این ترفند – که اغلب در هتل های لوکس دیده می شود – فرصتی برای ایجاد یک اتاق خواب لوکس فراهم می کند.

4. تخت را در مرکز دیوار قرار دهید!

تعادل در چیدمان یکی از ویژگی هایی است که به زیبا و شیک شدن دکوراسیون اتاقتان کمک می کند. پس تخت را در مرکز دیوار قرار دهید تا هم تعادل را رعایت کنید و هم از دو طرف به آن دسترسی داشته باشید.

5. اتاق خواب خود را با آینه زیباتر کنید.

یکی از ترفندهایی که طراحان برای افزودن کمی زرق و برق به اتاق استفاده می کنند، استفاده از آینه است. این امر سبکی براق به دیوار تخت می بخشد و عمق بیشتری را در اتاق ایجاد می کند و آن را برای فضاهای کوچک عالی می کند. آینه می‌تواند زیبایی‌ها را بازتاب دهد و تاثیر آن‌ها را دو برابر کند

سعی کنید آینه ای با جزئیات منحصر به فرد، مانند روکش طلایی یا شکل غیر معمول انتخاب کنید.

6. استفاده از بالشت و کوسن

روی تختخواب را از شش یا هفت بالشت و کوسن استفاده کنید و آنها را با سلیقه خود در رنگ های متفاوت روی تخت بچینید تا جذابیت بیشتری پیدا کند. دکوراسیون اتاق خواب لوکس باید حس گرمی و لطافت را به همراه بیاورد. برای استایل فوق‌العاده لوکس، بالش‌ها را از پارچه‌های گران‌قیمت مانند ابریشم، مخمل و خز مصنوعی انتخاب کنید.

7. استفاده از پرده های لوکس

پرده ها حس امنیت و آرامش را به اتاق می بخشد. پرده اتاق خواب یک هارمونی با رنگ دیوارها و وسایل شما بوجود می‌آورد. اگر تمایل دارید دکوراسیون اتاق خواب شما لوکس به نظر آید بهتر است از پرده‌­های بلند استفاده کنید.

8. یک پتوی مخمل روی تخت بیندازید.

بسیاری از اتاق خواب های مجلل دارای یک پتوی نرم هستند. سرمایه گذاری روی موادی که گران به نظر می رسد می تواند حتی ساده ترین تخت را هم جذاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button